slider-0
Branżowy portal - artykuły firmowe
slider-1
Branżowy portal - artykuły firmowe
slider-2
Branżowy portal - artykuły firmowe
Józef Czarnecki 2023-04-29 0 komentarzy

Tytuł wpisu: Czym jest quad i gdzie się sprawdza?

Wpis

Quady, nazywane pojazdami ATV, są przeznaczone z reguły do rekreacyjnej jazdy poza miastem. Korzystają z nich także ratownicy górscy, niektórzy rolnicy, osoby pracujące w leśnictwie oraz żołnierze. Wyposażono je w duże opony o niskim ciśnieniu, co ułatwia pokonywanie grząskich tras. To świetna propozycja dla fanów off-roadu lubiących adrenalinę i spędzanie czasu na łonie natury oraz miłośników sportowych rywalizacji. Dziś producenci proponują szereg modeli o różnej wadze, gabarytach oraz udogodnieniach. Mogą z nich korzystać nie tylko dorośli, ale i najmłodsi. Czekają na nich bowiem stabilne pojazdy o mniejszych gabarytach.

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, który pojazd będzie najlepszy, ponieważ wiele zależy od potrzeb przyszłych użytkowników, ich doświadczenia, budżetu oraz tras, jakie będą pokonywać. Warto więc dokładnie zastanowić się nad swoimi preferencjami oraz przeanalizować oferty sklepów. Firmą oferującą nowoczesne pojazdy z najwyższej półki jest sklep Kayo. W jej asortymencie znajduje się niezawodny quadz solidnym ogumieniem, odpowiednio wyprofilowanym siedziskiem oraz oświetleniem.

Zazwyczaj waga takich pojazdów nie przekracza 350 kilogramów, choć istnieją modele cięższe. Producenci zalecają korzystanie z nich w kasku, zabezpieczającym głowę w razie wywrotki i chroniącym przed poważnymi urazami. Wspomniane przedsiębiorstwo proponuje modele z jednocylindrowym silnikiem, manualną skrzynią z pięcioma biegami oraz rozrusznikiem elektrycznym. Mają one napędy łańcuchowe oraz układy zapłonowe CDI i zapewniają niskie spalanie, dzięki czemu ich użytkowanie nie wiąże się z dużymi wydatkami. Na zainteresowanych czekają także płyny eksploatacyjne, ochraniacze oraz odzież.

Zostaw swój komentarz pod wpisem!